Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

EXKLUZÍVNY Boutique Hotel Poprad, historické námestie Spišskej Soboty na predaj

Ulica: Sobotské námestie
Mestská časť: Spišská Sobota
Obec: Poprad
Okres: Poprad
Kraj: Prešovský kraj
Druh: Objekty
Typ: Predaj
Typ objektu: Hotely a penzióny
Iné:
480 000 €

Popis nehnuteľnosti

TOP CITY realitná kancelária Vám ponúkame na predaj exkluzívny boutique hotel - penzión Poprad, Sobotské námestie, Spišská Sobota.

Hotel sa nachádza na pozemku s rozlohou 478 m2. Objekt je 3 podlažný, podpivničený. V roku 2018 prešiel novou rekonštrukciou, kde boli 3 apartmány hotela zrekonštruované v štýle "Art deco", ako aj vybavené kompletne novým luxusným nábytkom. Počas rekonštrukcie boli zrenovované chodby hotela, steny, stropy, 3 kúpeľne. V podzemí sa nachádza krásna vínna pivnička, v ktorej je možné vytvoriť nenapodobiteľnú dobovú atmosféru. Celý boutique hotel vytvára krásny a nezameniteĺný zážitok svojim budúcim klientom. Hotel je možné dať do prevádzky ihneď, prípadne dokončiť rekonštrukciu 2 apartmánov do štýlu Art deco.

V troch apartmánoch sú funkčné krby, v pivnici je zachovalá historická pôvodná pec. Hotel je vybavený špajzou aj kuchyňou. Má k dispozícii 2 sauny. V záhradnej časti je suchá sauna a na poschodí v jednej z kúpeľní sa nachádza parná sauna.

Hotel má 2 nádherné terasy a záhradné posedenie s dobovou maľbou. Po technickej stránke je vo výbornom stave, napriek tomu, že nehnuteľnosť pochádza zo 16. storočia. Vykurovanie je zabezpečené plynovým kotlom, v celom objekte ako aj v pivnici sú radiátory. Na nehnuteľnosti neviazne žiadna ťarcha. Hotel je možné odkúpiť aj s celou firmou, na ktorú je nehnuteľnosť evidovaná. Momentálne sa o prevádzku stará správcovská spoločnosť, preto si kupujúci môže vybrať, či chce ďalej využívať tento model alebo si prevádzku bude viesť osobitne. V prípade záujmu správcovská spoločnosť zabezpečí dokončenie rekonštrukcie 2 apartmánov a kúpeľní, apartmány a kúpeľne sú však momentálne vo výbornom stave. 

Historicky najvýznamnejšou časťou Popradu, turistického východiska do Tatier, je Spišská Sobota. Dnes predstavuje jeden z najlepšie zachovaných stredovekých urbanistických celkov Slovenska. Pre svoj neporušený, stredoveký urbanistický charakter v roku 1950 vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Najstaršia písomná zmienka turistického skvostu Spiša sa nachádza v rovnakej listine, ako má Poprad, z roku 1256. Najvýznamnejšou pamiatkou je Kostol sv. Juraja postavený v polovici 13. storočia s gotickým interiérom a oltárom z dielne Majstra Pavla z Levoče. Prevažná časť meštianskych domov pochádza zo 16. a 17. storočia. Mnohé z nich v súčasnosti poskytujú reštauračné a hotelové služby, v niektorých sú umiestnené kultúrne a štátne inštitúcie (knižnica, archív, pamiatkový úrad).

Nehnuteľnosť je evidovaná ako meštiansky dom - národná kultúrna pamiatka. 

Stav objektu: kompletná rekonštrukcia. Výhody: luxusný. Cena 480 000 €

*NEHNUTEĽNOSŤ JE KÚPOU IHNEĎ K DISPOZÍCII*

 

Viacej info a obhliadky si dohodnete na tel. 0918368681, info@topcity.sk, www.realitypoprad.sk, www.topcity.sk

*V inzercii je použitý náhľad vizualizácií ako je možné Hotel dokončiť, pričom niektoré použité vizualizácie sú už dokončené*

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
firemné
Stav:
po rekonštrukcii
Celková plocha:
400 m2
Úžitková plocha:
400 m2
Kúpeľňa:
áno
Počet podlaží:
3
Počet izieb:
5
Balkón:
áno
Kúpeľňa:
áno
Počet kúpeľní:
6
Výťah:
nie
Energetický certifikát:
nie
Káblová televízia:
áno
El. napätie:
230/400V
Parkovanie:
verejné
Voda:
verejný vodovod
Krb:
áno
Zariadenie:
zariadený
Inžinierske siete:
áno
Kanalizácia:
áno
Internet:
áno - wi-fi
Materiál:
iné
Terasa:
áno
Vykurovanie:
vlastné - plyn
Pivnica:
áno

Informatívna úverová kalkulačka

Pozrieť na mape

Maklér

Bc. Adela Sedláková

Bc. Adela Sedláková

konateľ - realitný poradca

Radi Vám poradíme

Podobné nehnuteľnosti